Památky a zajímavá místa

Na území Bednárce se nachází několik zajímavých míst, např. kaple Panny Marie na návsi, kaplička zasvěcená sv. Anně při silnici ke Kamennému Malíkovu, křížový kámen "Na drahách" a další drobné sakrální památky. Na břehu meandrů říčky Žirovničky je přírodní rezervace "Lipina". Zvláštností je vedení železniční tratě přímo přes náves obce na několikametrovém náspu. Z horní části obce, zvané "Kopec", je krásný rozhled na blízké i vzdálenější okolí: Jindřichohradecko, Kamenicko, ale i Novohradské hory a Šumavu. Při mimořádně dobré viditelnosti je možné zahlédnout i Alpy.

Více viz. fotogalerie: zajímavá místa.

V kapli zasvěcené Panně Marii na návsi obce se nacházela pozdně gotická dřevěná socha Piety z Bednárce, která byla v roce 1965 dlouhodobě zapůjčena do Alšovy jihočeské galerie v Hluboké nad Vltavou.

 

Na východ od obce se v Černém lese nachází kaskáda čtyř krásných rybníků (Jílků malý, Šedivů, Obecní velký a Obecní malý), pod touto kaskádou dále na hranici katastrálního území obce leží rybník Holub. Obecní velký rybník, který je ve vlastnictví obce Bednárec, byl v letech 2010 - 2011 odbahněn za přispění dotace z EU. Viz. samostatný článek s fotogalerií.